جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

حفره شهاب سنگ شهربابک. استان کرمان

  دهانه برخوردی شهاب سنگ در شهربابک استان کرمان:
  در نزدیکی روستای میمند حفره ای وجود دارد که اگر کسی دانش کمی از ژئومورفولژی وزمین شناسی داشته باشد به راحتی تشخیص می دهد که این یک دهانه برخوردی شهاب سنگ است.
  این سخنانی که در زیرگفته می شود فقط در حد فرضیه است وبرای تایید نیاز به بررسی از نزدیک وبررسی های سنگ های منطقه وآزمایش آنها وژئومورفولژی منطقه دارد.
  این منطقه از لحاظ زمین ساختی متعلق به 50میلیون سال قبل است که تشکیلات آتشفشانی را به وجود آورده است اما تشکیلات رسوبی آن جدید تربوده ومتعلق به 40میلیون تا دوران کواترنر و2میلیون سال قبل می رسد.
  اگر با گوگل ارت از بالا به این رشته کوهها نگاه کنیدبه خوبی حفره ای را به طول 9کیلومتر وعرض 9کیلومترپیدا می کنید که بر اثر شهاب سنگی در حدود 20تا 30میلیون سال قبل به وجود آمده است.ومسیل های سیلابی بجای که به دشت بریزند در این منطقه به داخل این حفره سرازیر شده واز آنجا به همراه مسیل اصلی سیل وارد دشت شهربابک می شود.احتمالا سیارکی که به این منطقه برخورد کرده در حدود1کیلومتر قطر داشته اس

   

  حفره شهاب سنگ شهربابک


  این مطلب تا کنون 50 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 10 تير 1395
  منبع
  برچسب ها : منطقه ,شهاب ,حفره ,شهربابک ,وجود ,استان کرمان ,شهربابک استان ,برخوردی شهاب ,دهانه برخوردی ,شهربابک استان کرمان ,
  حفره شهاب سنگ شهربابک. استان کرمان

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 4 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر